Akcesoria i dodatki, o czym warto pamiętać zimą?

0

odzież francuskaModne dodatki na sezon zima 2017/2018

Na jakie wyroby galanteryjne oraz dodatki warto w chwili obecnej zwrócić uwagę? Współcześnie w kwestii doboru zimowych dodatków panuje stosunkowo duża swoboda. Niemal każdy rodzaj nakryć głowy, szali oraz chust może prezentować się modnie. Tym bardziej dobór rękawiczek jest kwestią, której nie ograniczają żadne sztywne reguły. Należy jedynie zadbać o prawidłowe skomponowanie wybranych elementów z całością garderoby. Nie oznacza to, że nasz strój powinien być jednolity i monotonny. Zabawa kolorami i fakturami jest jak najbardziej dopuszczalna. Ważne jednak, by różnorodność barwna była efektem zamierzonym, a nie dziełem przypadku.

 

Kaszkiety, bosmanki i żołnierskie czapki

Najmodniejsze w tym sezonie będą czapki przywodzące na myśl żołnierskie oraz marynarskie klimaty. Bardzo dużą popularnością cieszą się również kaszkiety, których forma inspirowana jest nakryciami głowy typowymi dla mieszkańców warszawskiej Pragi z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Te z pozoru mało dziewczęce rodzaje czapek sprawią, że będziemy prezentować się oryginalnie i interesująco. Jeśli tylko zadbamy o to, by pozostałe elementy naszego ubioru posiadały bardziej delikatny charakter, to możemy być pewne, że całość stylizacji sprawiać będzie korzystne wrażenie.

 

Odzież francuska – berety i szale

Do mody wracają również berety. Zresztą nie powinno to nikogo dziwić, w końcu odzież francuska znów staje się niezwykle popularna. Nic nie kojarzy się z nią bardziej intensywnie niż zawadiacko noszony beret. Zimą popularne są również obszerne chusty i szale. Z pewnością nieprzypadkowo najbardziej popularny sposób wiązania szalików nazywany jest właśnie węzłem paryskim. Do niedawna był on typowy wyłącznie dla mody męskiej. Współcześnie coraz chętniej stosują go także panie. Reprezentowany przez paryżanki styl może nas doskonale inspirować. Oczywiście pamiętajmy, że ślepe naśladowane mody znad Sekwany nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto ją traktować jedynie jako wzór klasy i szyku. Zresztą nawet sama oryginalna odzież francuska współcześnie jest już znacznie mniej konserwatywna. Tradycyjnie kojarzona elegancja zostaje niejednokrotnie przełamana za pomocą bardziej swobodnych elementów.

Decydując się na modne szale lub chusty dobrze jest wybrać modele o bogatej kolorystyce, wykonane ze szlachetnych materiałów takich jak wełna lub jedwab. Nie musimy obawiać się stosowania szali o bardzo dużych rozmiarach, które w znacznym stopniu przesłaniać będą noszone przez nas okrycia wierzchnie. W obecnym sezonie jest to bardzo modne rozwiązanie. Całość stylizacji uzupełniona może zostać modnymi rękawiczkami. Wybierając konkretny model pamiętajmy, by brać pod uwagę nie tylko jego walory estetyczne, ale także kwestie praktyczne. Rękawiczki powinny być wygodne i wytrzymałe, tak by wykonywanie w nich wszelkich niezbędnych czynności, nie stanowiło problemu. Zawsze pamiętajmy, że to moda jest dla nas, a nie my dla niej.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium