Jeśli dżins to tylko Nickjean!

0

Współcześnie większość z nas posiada przynajmniej jedną parę dżinsów. Wykorzystujemy je zazwyczaj jako element codziennych, luźnych, typowo miejskich stylizacji. Jednak co jakiś czas bardziej odważne osoby pokazują, że dżinsowe spodnie doskonale sprawdzają się też jako odzież o bardziej oficjalnym charakterze. Zwłaszcza jeśli zadba się o to, by pozostałe wykorzystanie elementy odznaczały się bardziej klasycznym, eleganckim charakterem.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że już od co najmniej kilku sezonów liczni projektanci starają się wykorzystywać dżinsowy materiał w sposób mniej schematyczny. Udowadniają, że jest on niezwykle uniwersalny. Tworzą coraz to nowe, oryginalne propozycje. Poszukując granic funkcjonalności tego niezwykłego materiału sprawiają, że na sklepowych półkach pojawiają się nie tylko kolejne pary dżinsowych spodni i koszul, ale także sukienki, bluzki, a nawet grube płaszcze.

 

Co to jest jeans?

Odpowiedź na to pytanie z pozoru jest niezwykle prosta. W końcu chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że jeans to materiał wytwarzany z poddanej procesom uszlachetniania przędzy bawełnianej. Warto jednak poświęcić chwilę na to, by poznać bardziej szczegółowe informacje dotyczące tego niezwykłego materiału. W stosunku do dżinsu wykorzystywana jest również nazwa denim. Elementem charakterystycznym okazuje się skośny splot włókien. Wspomniane uszlachetnianie posiada zarówno chemiczny jak i mechaniczny charakter. Jest to np. spieranie, wybielanie i przecieranie. Typowy dla większości dżinsów niebieski odcień uzyskiwany jest za pomocą barwnika indygo. Dawniej wykorzystywano przede wszystkim naturalną formę tego pigmentu. Indygo uzyskiwano z liści występujących w Indiach indygowców, roślin z rodziny bobowatych. Współcześnie najczęściej stosowane jest indygo syntetyczne, otrzymywane w reakcji aniliny i kwasu chlorooctowego. Barwnik ten jest w pełni bezpieczny. Nie powinniśmy się obawiać, że zabarwiona za jego pomocą odzież może w jakikolwiek negatywny sposób wpływać na nasze zdrowie, ponieważ został on nawet dopuszczony do wykorzystywania w przemyśle spożywczym. Określa go symbol E132.

 

elegancka odzież damska

Dżinsy Nickjean

Jeśli jesteśmy zainteresowani dżinsowymi produktami najwyższej jakości, które dodatkowo charakteryzować się będą oryginalnością i atrakcyjnym wyglądem, to warto zwrócić szczególną uwag ę na ofertę, którą tworzy elegancka odzież damska marki Nickjean.

Wspaniałe połączenie klasycznych casualowych rozwiązań z nutką kobiecej elegancji, to cechy którymi wyróżnia się ta nieprzeciętna elegancka odzież damska z Amsterdamu. Sklep internetowy Borika zachęca do zapoznania się dostępną ofertą dżinsowych ubrań Nickjean. Świetnie skrojone, bogaty wybór modeli. To, co charakteryzuje dobre jeansy to odpowiednie proporcje pomiędzy bawełną a elastanem, który powinien wynosić 2-3% elastanu. Wówczas mamy jeansy idealne – dopasowują się do sylwetki, ale kolana się nie wyciągają i spodnie utrzymują swoją optymalną formę nie tylko po praniu. Nickjean pomyślało o również o wysokich klientkach – spodnie są odpowiednio długie, w przeciwieństwie do przywożonych masowo ze wschodu niskobudżetowych jeansów, które są wybitnie krótkie. Są również odpowiednio wysokie w stanie, aby każda klientka czuła się w nich komfortowo i nie obawiała się skłonów w obawie o swój wygląd. Klientki, które wypróbowały już nasze jeansy wracają po kolejne modele tej marki co sezon.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium