Jaką kurtkę puchową wybrać?

0

Musi zapewniać maksymalne ciepło nawet wówczas, kiedy temperatura zacznie wskazywać niskie wartości, a na zewnątrz aura stanie się wyjątkowo mało sprzyjająca. Kurtka puchowa to idealne okrycie wierzchnie dla każdego prawdziwego zmarzlucha, a przy okazji element odzieży, w którym możemy zadać szyku. Pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednio ocieplony model w modnym kroju, kolorze czy wzorze. Jak jednak wybrać idealną kurtkę puchową, żeby spełniała wszystkie te warunki? Oto nasz krótki poradnik.

Zimą warto zainwestować w okrycie wierzchnie, które pomoże nam poczuć się komfortowo na nawet w sytuacji, kiedy na dworze chwyci mróz. Kurtki puchowe to rozwiązanie dla kobiet, które cenią praktyczne i estetyczne rozwiązania. Są lekkie i ciepłe zaś projektanci prześcigają się w tworzeniu kolejnych wariantów popularnej „puchówki”.

Naturalne pierze i puch

Najważniejszym parametrem, obok wyglądu, którym powinnyśmy się kierować przy wyborze kurtki zimowej, jest wybór ociepliny. Od wypełnienia okrycia wierzchniego w dużej mierze będzie zależało, czy będzie nam… po prostu ciepło. Kurtki puchowe najczęściej zawierają puch naturalny lub syntetyczny oraz pierze. Najlepsze termoizolacyjne właściwości posiada gęsie pierze – w okryciu z takim wypełnieniem zimowa pogoda nie da nam się we znaki. Pierze jednak nie będzie dla każdego. Jeśli jesteśmy aktywne na zewnątrz, a kurtka ma nam też służyć np. do uprawiania sportu, wówczas musimy wiedzieć, że pióra mogą nasiąkać wilgocią, zaś przemoknięte tracą swoje właściwości aż do momentu całkowitego wyschnięcia. Ciepło zapewni także puch naturalny, czyli niewielkie i delikatne piórka gęsi bądź kaczki, które wizualnie dadzą kurtce nieco więcej objętości niż pierze, ale sprawią też, że okrycie będzie niezwykle miękkie.

Sztuczny puch

Ze względu na stosunkowo wysoką cenę naturalnego ocieplenia coraz częściej kurtki zimowe posiadają wypełnienie z puchu syntetycznego. Modele tego typu będą łatwiejsze w pielęgnacji, antyalergiczne, nie utracą również swoich termoizolacyjnych właściwości nawet w deszczu. Mimo to, sztuczny puch nie będzie dawał tak dużego ciepła, jak naturalne pierze. Jeśli więc jesteśmy wyjątkowo wrażliwe na zimno i źle znosimy przebywanie w niskich temperaturach, wówczas zakup kurtki ze sztucznym puchem powinnyśmy dokładnie rozważyć, ponieważ może się okazać, że ten rodzaj izolacji nie zapewni nam komfortu.

Klientki naszego sklepu online znajdą u nas kurtki puchowe różnego rodzaju – w modnych kolorach i fasonach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium