Jakość ubrań ma znaczenie!

0

elegancka odzież damskaElegancka odzież damska – jak wybrać najlepszą?

Nie łudźmy się, kupując tanie wyroby odzieżowe, nie możemy liczyć na to, że posłużą nam one więcej niż jeden sezon. Nie znaczy to oczywiście, że każde drogie ubrania automatycznie powinnyśmy uznać za odpowiednie pod względem jakości. Z pewnością jednak prawdopodobieństwo, że wśród nieco bardziej kosztownych propozycji znajdują się produkty warte zakupu, jest nieporównywalnie wyższe. Jeśli dodatkowo zadbamy o to, by zaopatrywać się wyłącznie w odzież sprawdzonych marek (najlepiej takich, które dbają o to, by cały proces produkcji przeprowadzany był na terenie Polski lub pozostałych krajów europejskich), to możemy być już niemal pewne odpowiednio wysokiej jakości.

 

Wybór właściwego materiału

Elementem, na który zawsze powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze ubrań, jest jakość materiału. Przyjęło się uważać, że najbardziej godnymi polecenia są materiały wytworzone z włókien naturalnych, natomiast tych określanych jako syntetyczne, lepiej unikać. Jednak współcześnie opinia tego rodzaju nie jest już do końca zgodna z prawdą. Wspomnieć to można chociażby o taniej bawełnie, która czasem już nawet po jednym praniu nie nadaje się użytku.

 

Z drugiej strony przykładem może być cała gama nowoczesnych produktów z poliestru oraz poliamidu. Niejednokrotnie charakteryzują się one bardzo dobrymi parametrami oddychalności, wodoszczelności oraz odpornością włókien na uszkodzenia mechaniczne. Tak doskonała jakość materiałów syntetycznych jest w znacznej mierze wynikiem starań producentów profesjonalnej odzieży sportowej. Wprowadzili oni na rynek nowoczesne włókna syntetyczne, z których wyeliminowane zostały niemal wszystkie mankamenty tradycyjnego poliestru. Stopniowo bywają one wykorzystywane do produkcji codziennej, eleganckiej odzieży damskiej. W związku z tym planując uzupełnienie garderoby o nowe kreacje nie należy automatycznie rezygnować ubrań wykonanych z materiałów syntetycznych. Warto jednak najpierw dowiedzieć się, jakie konkretnie typy włókien został użyte.

 

Pamiętajmy jednocześnie, by zwracać uwagę nie tylko na tkaninę lub dzianinę, stanowiącą wierzchnią część ubrania. Bardzo istotna okazuje się również jakość podszewki. Z jednej strony powinna ona bez przeszkód przepuszczać powietrze, a z drugiej strony musi być odporna na rozciąganie oraz zniekształcenia. Co ciekawe istotny wpływ na kondycje całego wyrobu może mieć również rodzaj zastosowanych nici. Nie istnieje jeden typ, który można by uznać za obiektywnie najlepszy. W związku z tym nici zawsze powinny być indywidualnie dobierane do rodzaju wykorzystywanych tkanin oraz do planowanego przeznaczenia danego wyrobu.

 

Staranne wykończenie

Nie mniej ważną kwestią jest z pewnością także staranność wykończenia odzieży. Zawsze starajmy się sprawdzić, czy podszewka została prawidłowo wszyta i nie marszczy się na szwach. Również nieestetycznie wystające nitki powinny być dla nas sygnałem alarmowym, świadczącym o niewłaściwie przeprowadzonych pracach krawieckich. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy zamki, guziki oraz ewentualne dodatkowe dekoracyjne elementy wszyte zostały z odpowiednią starannością. Elegancka odzież damska powinna być bowiem dopracowana w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Zastosowanie nawet najbardziej ekskluzywnych materiałów nie zagwarantuje atrakcyjności produktu, jeśli proces szycia nie będzie przeprowadzany z największą precyzją oraz z pełnym zaangażowaniem.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium