Bluzki i sukienki dla każdej sylwetki w salonie Borika Design

0

Zazwyczaj nie jesteśmy w pełni zadowolone z posiadanej sylwetki. Zawsze znajdzie się jakiś drobny mankament, którego wolałybyśmy się pozbyć. Na szczęście poprzez dobór odpowiedniej odzieży możemy w znacznym stopniu wpłynąć na to, jak wyglądamy. Chociaż rodzaj zastosowanego dekoltu może się wydawać bardzo drobnym i w gruncie rzeczy mało istotnym elementem, to w rzeczywistości właśnie ten szczegół stylizacji wpływa na to, jakie wrażenie wywołuje cała nasza sylwetka.

 

Dobierając odpowiedni dekolt powinnyśmy zawsze pamiętać o jednej podstawowej zasadzie: Poprzeczny układ poszerza nas optycznie, natomiast pionowy wysmukla i wydłuża. Właśnie z tego względu osoby o dużym biuście i szerokich ramionach lub te nieco bardziej puszyste powinny decydować się na dekolty o wydłużonym trójkątnym kształcie. Natomiast panie o drobnej sylwetce, małym biuście i wąskich ramionach mogą sobie pozwolić na wykorzystywanie dekoltów bardziej zabudowanych.

Dekolt V

Dekolt w kształcie V charakteryzuje się obecnością głębokiego wcięcia, które w wyrazisty sposób eksponuje biust. Jego zastosowanie może się okazać dobrym rozwiązaniem w przypadku kobiet, które posiadają nieco bardziej obfite kształty w górnej części sylwetki (biust, ramiona). Za sprawą dekoltu o kształcie V panie mogą w znacznym stopniu wysmuklić swoją figurę i sprawić, że będzie się ona wydawała o wiele bardziej proporcjonalna.

Dekolt podkoszulkowy

Jest to z pewnością najbardziej popularny typ dekoltu, chętnie wykorzystywany przez panie o różnorodnej budowie ciała. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie każda osoba będzie się w nim prezentować korzystnie. Dekolt podkoszulkowy sprawdzi się w przypadku sylwetki drobnej o niewielkim biuście, lecz stosunkowo szerokich ramionach. Natomiast nie jest on zalecany dla osób, które posiadają obficiej rozbudowaną górną partię ciała.

Dekolt w kształcie łódki

Ten typ dekoltu również polecany jest osobom o drobnej sylwetce. Powinny po niego sięgnąć zwłaszcza panie, które mają nie tylko mały biust, ale również stosunkowo wąskie ramiona. Dekolt w kształcie łódki warto wykorzystywać zwłaszcza w sytuacjach oficjalnych, gdy zależy nam na tym, by prezentować się w sposób możliwie mało wyzywający. Pamiętajmy jednak, że niestety najbardziej zabudowane bluzki lub sukienki o dekolcie w łódkę mogą optycznie nieco skracać szyję.

Dekolt asymetryczny

Ten typ dekoltu sprawdzi się w przypadku niemal każdej sylwetki. Unikać go powinny wyłącznie panie o nadmiernie szerokich plecach lub ramionach. Należy sobie jednak zdawać sprawę, że dekolt asymetryczny w pewnych sytuacjach może być uznawany za nieco zbyt ekstrawagancki. W związku z tym lepiej zrezygnować z niego w momentach, gdy zależy nam na tym, by nasz strój sprawiał wrażenie w pełni formalnego.

Bluzki i sukienki dla każdej sylwetki w salonie Borika Design

Najbardziej cenione polskie marki odzieżowe doskonale zdają sobie sprawę, że nawet drobny detal, jakim jest rodzaj zastosowanego dekoltu, może w znacznym stopniu wpłynąć na atrakcyjność całej stylizacji. W związku bluzki i sukienki stworzone przez najbardziej cenione polskie marki odzieżowe posiadają dekolty różnego typu. Dzięki temu nawet panie o nieco bardziej problematycznych sylwetkach będą w stanie odnaleźć produkty w pełni odpowiadające ich potrzebom.

 

Doświadczeni polscy projektanci tworzący kolekcje dla Vito Vergelis, Paola Collection, Afunguard lub Cotton Club, doskonale zdają sobie sprawę, że właściwie dobrany dekolt może w znacznym stopniu poprawić wygląd całej sylwetki. W związku z tym decydując się na zakup kolejnych bluzek lub sukienek, warto zwróć szczególną uwagę na propozycje właśnie tych tych firm. Najbardziej atrakcyjne modele ubrań wspomnianych marek już teraz zakupić można w salonie Borika Design.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium