Jak dobrać dekolt do sylwetki?

0

Zazwyczaj nie jesteśmy w pełni zadowolone z posiadanej sylwetki. Zawsze znajdzie się jakiś drobny mankament, który chciałybyśmy zamaskować i odwrócić od niego uwagę. Na szczęście poprzez dobór odpowiedniej odzieży możemy w znacznym stopniu wpłynąć na to, jak wyglądamy. Chociaż rodzaj zastosowanego dekoltu może się wydawać bardzo drobnym i w gruncie rzeczy mało istotnym elementem, to w rzeczywistości właśnie ten szczegół stylizacji wpływa na to, jakie wrażenie wywołuje cała nasza sylwetka. 

Dobierając odpowiedni dekolt powinnyśmy zawsze pamiętać o jednej podstawowej zasadzie - poprzeczny układ poszerza nas optycznie, natomiast pionowy wysmukla i wydłuża. Właśnie z tego względu osoby o dużym biuście i szerokich ramionach lub te, nieco bardziej puszyste powinny decydować się na dekolty o wydłużonym trójkątnym kształcie. Natomiast panie o drobnej sylwetce, małym biuście i wąskich ramionach mogą sobie pozwolić na wykorzystywanie dekoltów bardziej zabudowanych. Jak powinna ubierać się figura jabłko? Jaki dekolt pokocha figura klepsydry, a który powinna wybrać pani – typ gruszka? O tym poniżej.

dekolt łódka

Dekolt V

Dekolt w kształcie litery V lub inaczej mówiąc dekolt w serek charakteryzuje się obecnością głębokiego wcięcia, które w wyrazisty sposób eksponuje biust, a jednocześnie pięknie wydłuża szyję. Za sprawą dekoltu o kształcie V panie mogą w znacznym stopniu wysmuklić swoją figurę i optycznie zmniejszyć ramiona. Tego typu dekolt pokocha figura klepsydry charakteryzująca się bardziej obfitymi kształtami w górnej części sylwetki, a więc pełnym biustem i ramionami. Dekolt w serek sprawi, że figura klepsydry nabierze idealnych proporcji. Również figura jabłko będzie dobrze się prezentować z takim dekoltem, gdyż pomoże on wysmuklić i wydłużyć krągły korpus.

Dekolt podkoszulkowy

Jest to z pewnością najbardziej popularny typ dekoltu, chętnie wykorzystywany przez panie o różnej budowie ciała. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie każda osoba będzie się w nim prezentować korzystnie. Dekolt podkoszulkowy sprawdzi się w przypadku sylwetki drobnej o niewielkim biuście, lecz stosunkowo szerokich ramionach. Natomiast nie jest on zalecany dla osób, które posiadają obficiej rozbudowaną górną partię ciała. Tak więc figura klepsydry tak, ale pod warunkiem, że kobieta nie posiada zbyt dużego biustu. Figura gruszki również polubi okrągłe dekolty w sukienkach i bluzkach, gdyż pozwolą one odwrócić uwagę od bardziej solidnego dołu. 

Dekolt w kształcie łódki

Dekolt w łódkę polecany jest osobom o drobnej sylwetce. Powinny po niego sięgać zwłaszcza panie, które mają nie tylko mały biust, ale również stosunkowo wąskie i drobne ramiona, gdyż ten typ dekoltu optycznie poszerza sylwetkę w górnych partiach ciała. Również ramiona spadziste bardzo zyskają przy dekoltach w łódkę, które przywrócą im ładny kształt. I to nie wszystko. Dekolt łódka to idealne rozwiązanie dla pań z długą łabędzią szyją. Dzięki temu, że przecina szyję tuż przy jej nasadzie sprawia, że ta wydaje się nieco krótsza. Dla kogo jeszcze dobrym wyborem będzie dekolt w łódkę? Na pewno polubi go typ gruszka, a więc pani z drobnymi ramionami, małym biustem i dość mocno rozbudowanym dołem sylwetki. Tego typu dekolt przy minimum wysiłki pomoże zrównoważyć proporcje sylwetki. Sukienka lub bluzka z dekoltem w łódkę nie będzie odpowiednia dla pań niskich, które mają dość szerokie ramiona i krótką szyję. Uwaga! Dekolt w kształcie łódki warto wykorzystywać zwłaszcza w sytuacjach oficjalnych, kiedy zależy nam na eleganckim i mało wyzywającym wyglądzie.

Dekolt asymetryczny

Ten typ dekoltu sprawdzi się w przypadku niemal każdej sylwetki. Unikać go powinny wyłącznie panie o nadmiernie szerokich plecach lub ramionach. Należy sobie jednak zdawać sprawę, że dekolt asymetryczny w pewnych sytuacjach może być uznawany za nieco zbyt ekstrawagancki. W związku z tym lepiej zrezygnować z niego w momentach, gdy zależy nam na tym, aby nasz strój sprawiał wrażenie w pełni formalnego.

Dekolt karo

Dekolt karo to dekolt kwadratowy lub prostokątny. Mimo, że jest bardzo efektowny i ciekawy to rzadko bywa wykorzystywany w bluzkach i sukienkach. Kwadratowy dekolt idealnie sprawdzi się w przypadku pań z większym biustem i krótszą szyją. W przeciwieństwie do dekoltu trójkątnego, dekolt karo niezbyt mocno eksponuje piersi i tym samym nie ukazuje zbyt wiele. Biust będzie wyglądał pięknie, jeśli do dekoltu karo założysz biustonosz typu bardotka. Dla kogo jeszcze odpowiednim wyborem będzie dekolt karo? Na pewno figura gruszki z wąskimi ramionami i pełnymi biodrami bardzo zyska na noszeniu ubrań z kwadratowym dekoltem, gdyż ładnie wyrównają one proporcje sylwetki.

Dekolt amerykański

Jeden z najbardziej interesujących dekoltów, często stosowany w letnich sukienkach oraz kreacjach wieczorowych. Pięknie eksponuje ramiona. Przeznaczony jest dla pań o średniej wielkości biuście. Tego typu wycięcie nie będzie dobrze wyglądało w przypadku zbyt małych lub zbyt dużych piersi. Dekolt amerykański dobrze sprawdzi się też w przypadku pań z wąskimi ramionami, gdyż może optycznie je poszerzać.

Bluzki i sukienki dla każdej sylwetki w salonie Borika Design

borika banner oferta
Najbardziej cenione polskie marki odzieżowe doskonale zdają sobie sprawę, że nawet drobny detal, jakim jest rodzaj zastosowanego dekoltu, może w znacznym stopniu wpłynąć na atrakcyjność całej stylizacji. W związku z tym bluzki i sukienki stworzone przez najbardziej cenione polskie marki odzieżowe posiadają dekolty różnego typu. Dzięki temu nawet panie o nieco bardziej problematycznych sylwetkach będą w stanie odnaleźć produkty w pełni odpowiadające ich potrzebom. 

Doświadczeni polscy projektanci tworzący kolekcje dla Anataka, Feria lub Cotton Club, doskonale zdają sobie sprawę, że właściwie dobrany dekolt może w znacznym stopniu poprawić wygląd całej sylwetki. W związku z tym decydując się na zakup kolejnych bluzek lub sukienek, warto zwróć szczególną uwagę na propozycje właśnie tych firm. Najbardziej atrakcyjne modele ubrań wspomnianych marek już teraz można zakupić w salonie Borika Design.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium